Medikal (Klinik) Masaj

Medikal (Klinik) Masaj

Antalya’da medikal (klinik) masaj, alanında uzman ve deneyimli fizyoterapistler tarafından 50 dk süren bir seans boyunca Fizyomax Sağlıklı Yaşam Merkezi‘nde yapılmaktadır. Uzman fizyoterapistlerimiz eşliğinde yapılan medikal masajda hizmet verilen kişinin ağrıları göz önünde bulundurularak her kişiye özgü kişinin ihtiyaçları doğrultusunda bireysel odaklı bir seans düzenlenmektedir.

Medikal masajın uzman kişiler tarafından yapılmasının avantajı ise fizyoterapistlerin dört yıllık eğitimleri dolayısıyla insan bedeninin hem anatomik hem fizyolojik yapısına hakim olmanın yanısıra iskelet kas sisteminde meydana gelen sakatlanmalara ve hastalıklara, bu hastalıkların tedavi protokollerine hakim oluşundan ileri gelmektedir.

Bu sayede bel ağrıları, boyun ağrıları yaygın sırt ağrıları, kronik ağrılar, kas spazmı, kulunç ağrıları, kas ağrıları, omuz ağrıları ve bacak ağrıları gibi durumlarda uygun masaj teknikleriyle vücutta gevşeme sağlayarak ağrının azaltılması kan dolaşımının arttırılması ve istem dışı aşırı kasılmış kaslarda gevşeme sağlamayı amaçlayarak en güvenilir şekilde 50 dakikalık seans tamamlanır.

Kan dolaşımının artması ile dokulara hatta dokuların yapı taşlarına kadar hızla nüfuz eden kan ile besin oksijen maddeleri hızla iletilirken, artan kan dolaşımıyla birlikte atık maddeler hızla kan dolaşımıyla ortamdan uzaklaştırılır. Bu sayede hem kirli kan ortamdan uzaklaştırılırken dokular yeni besin oksijen maddeleriyle canlılık kazanır.

Fizyomax’ta yapılan medikal masajın faydaları

  • Ağrıyı azaltır.
  • Fiziksel ve ruhsal rahatlama sağlar.
  • Kan dolaşımını arttırır.
  • Bedensel ve zihinsel zindelik sağlar.
  • Kaslarda ve diğer yüzeysel yumuşak dokularda gevşeme sağlar.
  • Seans güvenilir ellerde uzman fizyoterapistler tarafından yapılır.

Hand photo created by master1305 – www.freepik.com

Yazar Hakkında

Gtos Terapi Uzmanı ve Gtos Terapi Eğitmeni olan Fizyoterapist Esra Kepez, 4 yıllık lisans mezuniyetinin ardından pilates konusunda uzmanlaşmıştır. Fizyomax Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin kurucusudur. Fizyoterapist eşliğinde aletli pilates eğitimleri vermektedir.

Leave Comment