Gtos Antalya

Gtos Antalya

Çetin Gürses tarafından bulunan bu teknik ve cihaz desteğinin bütün olduğu terapi şekli olan Gtos Antalya bölgesinde 3 senedir uygulanmaktadır. 20 senedir Çetin Gürses’in sağlık merkezinde uygulanmış olmasına rağmen Antalya’da 3 senedir uygulanan bir tedavi şekildir.

Merkezimizin en büyük özelliklerinden bir tanesi ise Çetin Gürses’in oğlu Yaman Gürses ile 1 sene beraber iş tecrübesi olan, 3 senedir Gtos terapiyi Antalya‘da ilk olarak uygulayan, Antalyanın ilk Türkiye çapında ise 13. Gtos terapist olan fizyoterapist Esra Kepez in kurmuş olmasıdır.

Gtos terapi baskın bir tedavi şekli olması ve yüksek başarı oranı ile Antalya’da ün salmıştır. Yüksek başarı oranının arkasında bulunan en büyük etken ise alanında tecrübeli Gtos terapistimizdir. Bu sayede Gtos terapi Antalya, Isparta, Burdur, Bucak, Serik, Manavgat, Alanya, Korkuteli, Elmalı, Uşak, İbradı, Akseki, Karaman, Kemer, Belek, Kumluca gibi çevre il ve ilçelerden bir çok hastaya hizmet vermektedir.

Gtos Antalya iklimi için etkili bir uygulama mı?

Antalya ve çevresinde ılıman iklim nemli hava koşulları kişilerin sık be yoğun terlemesinde büyük bir etkendir. Terin kişinin üzerinde soğuması ise kas tutulmalarına sebep olan en büyük etkenlerden biridir. Özellikle fibromiyalji hastaları başta olmak üzere kas spazmını tetikleyerek bel fıtığı, boyun fıtığı gibi hastalıklara alt yapı oluşmasına sebep olur.

Tarım ve hayvancılık yine Akdeniz bölgesinde yaygındır. Çiftçilik ise ağır iş sınıfındadır. Bu sebepten tarımın yaygın olduğu ilçelerimizde yaşayan çiftçilerde bel fıtığı, boyun fıtığı, yaygın sırt ağrıları, kireçlenmeler sıkça görülmektedir. Gtos terapi ile çiftçilerimiz de ağrılarından kurtularak dinlenme süreci sonrası eski yaşantılarına temel geçim kaynaklarına geri dönebilirler. Çevre il ve ilçelerden gelerek Gtos terapi ile Antalya’da tedavi olmak çok kolaydır. Çünkü bir ana seans ve on gün sonra bir kontrol seansı yapılacağından dolayı kişiler yalnız iki defa gelerek kolay bir tedavi süreci yaşar.

Antalya’nın aşırı sıcak havası sebebiyle yazları sıkça klima kullanılmaktadır. Bu durum tutulmalara sebep olabilir ve yine aynı şekilde kas spazmı ve bel, boyun fıtığı gibi durumların tetikleyicisi olabilir.
Gtos terapi ile Antalya’da vermiş olduğumuz sağlık hizmeti tüm bu iklimsel ve coğrafik gereksinimler doğrultusunda ortaya çıkmış çevre halkınca ise yüksek başarı oranı sayesinde yayılarak tavsiye edilen bir tedavi şekli olmuştur.

Yazar Hakkında

Gtos Terapi Uzmanı ve Gtos Terapi Eğitmeni olan Fizyoterapist Esra Kepez, 4 yıllık lisans mezuniyetinin ardından pilates konusunda uzmanlaşmıştır. Fizyomax Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin kurucusudur. Fizyoterapist eşliğinde aletli pilates eğitimleri vermektedir.

Leave Comment