Reformer pilates (aletli pilates) nedir?

Reformer pilates (aletli pilates) nedir?

Reformer pilates, diğer adıyla aletli pilates, özel tasarlanmış aletler ile yapılan, direnci ayarlanabilen, birçok şekilde modifiye edilerek gerçekleştirilebilen pilatestir.

Peki neden reformer pilates yapmalıyız?

Günümüzde pilates sadece hoş ve fit bir görünüme sahip olmak için yapılmaktadır. Çağımız gereği gerek yoğun çalışma şartları gerek genetik faktörlerden kaynaklı olarak birçok hastalık ortaya çıkmaktadır. Ve bu hastalıklar, kişinin yaşam kalitesini düşürmekle kalmayıp iş göremez hale getirmektedir.

Aletli pilates, hastalığınızı göz önünde bulundurarak en güvenli egzersiz yapma şansını sizlere sunmaktadır. Bunun yanında spesifik olarak istenilen kası çalıştırabilme imkanı sunarak bölgesel incelme ve kuvvetlenme sağlamaktadır.

Antalya’da aletli pilates

Antalya‘da Fizyomax olarak alanında uzman fizyoterapistler ile çalışmaktayız. Bu sayede vücudun yapısını, rahatsızlıkların olası sebeplerini iyi analiz edip en sağlıklı çalışma şeklini kişiye özel olarak üretmeye çalışmaktayız.

Gerek mevcut hastalığınız, gerek incelmek istediğiniz bölge dikkate alınarak güvenli ellerde sağlığınızı bozmadan aktif bir hayata kavuşmanıza yardımcı oluyoruz.

Bir hastalığınız olsun ya da olmasın, cinsiyet farketmeksizin hedefinize ulaşmak için seçebileceğiniz en güvenli yol reformer pilatestir. Fizyoterapistiniz olarak size yardımcı olmaya, sizinle birlikte aktif ve ağrısız bir hayatın fizyolojik temellerini oluşturmaya hazırız.

Yazar Hakkında

Gtos Terapi Uzmanı ve Gtos Terapi Eğitmeni olan Fizyoterapist Esra Kepez, 4 yıllık lisans mezuniyetinin ardından pilates konusunda uzmanlaşmıştır. Fizyomax Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin kurucusudur. Fizyoterapist eşliğinde aletli pilates eğitimleri vermektedir.

Leave Comment