Masa başında çalışanlar için reformer pilates

Masa başında çalışanlar için reformer pilates

Günde 8 saat boyunca masa başında oturmayı gerektiren bir işiniz varsa zaman için duruş bozukluğu yaşama ihtimaliniz, farklı oturuş biçimlerinde ağrılar ve yorgunluk hissetmeye başlamanız son derece doğal. Pilates ya da daha sonuç odaklı bir seçenek olarak reformer pilates, cinsiyet farketmeksizin kalçalarınızda, belinizde, boynunuzda ekstra bir kuvvet oluşturan bir egzersizler bütünüdür. Bu bölgelerdeki kasları harekete geçirerek zamanın etkisiyle bozulan yapısını sağlıklı bir vücutta olması gerektiği haline getirecek şekilde geliştirir.

Tüm bedeninizin çalıştığını hissedeceksiniz

Reformer pilates seansından sonra terli ve enerjik hissedeceksiniz. Aynı zamanda size beden farkındalığı kazandıracak. Bu sayede sadece spor yaparken değil, gündelik yaşamınızda da vücudunuz üzerinde tam bir kontrol sahibi olacaksınız.

Küçük sınıflar = Daha fazla ilgi

Reformer pilates sınıflarımızda maksimum 4 kişilik dersler sunuyoruz. Pilates uzmanı fizyoterapistlerimiz, tüm hareketlerin en doğru şekilde yapıldığından emin olmak ve tüm kaslarınızın çalıştığını hissettiğinizi görebilmek adına birebir ders yapıyormuşçasına hareketlerinizi izliyor olacak.

Uzun vadeli güçlenme ve koruma

Reformer pilates, bedeninizin hem alt hem de üst bölümlerini güçlendirir. İçinizdeki enerjiyi ortaya çıkarak, omurgayı destekler ve vücudunuzu dengede tutarak sırt ağrılarını hafifletmeye hatta sonrasında oluşabilecek ağrıları da önlemeye yardımcı olur. Fiyomax olarak Antalya’da sunduğumuz tüm hizmetlerde odağımızı günlük gücün temeli ve vücudunuzu iyi çalışır durumda tutmak için uzun süreli olarak kurguladık.

Pilates derslerimiz ortalama 50 dakika sürelerde gerçekleşmektedir. Sabah, öğle ve akşam gerçekleşen tüm seanslarda sınıflar, katılımcıların önceki deneyimleri ve vücut yapılarına uygun olarak seçilir.

Woman photo created by senivpetro – www.freepik.com

Yazar Hakkında

Gtos Terapi Uzmanı ve Gtos Terapi Eğitmeni olan Fizyoterapist Esra Kepez, 4 yıllık lisans mezuniyetinin ardından pilates konusunda uzmanlaşmıştır. Fizyomax Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin kurucusudur. Fizyoterapist eşliğinde aletli pilates eğitimleri vermektedir.

Leave Comment