Hangi durumlar için GTOS Terapi?

Hangi durumlar için GTOS Terapi?

GTOS Terapi, iskelet ve kas sistemi rahatsızlıklarında başarıyla uygulanabilen bir terapi yöntemidir. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok bilim insanı tarafından uygulanmış ve başarılı görülerek önerilmekte olan terapi, özgün olarak geliştirilmiş özel bir cihaz ile deri altına inmeden uygulanan özel bir manuel masaj terapisi tekniğidir. İğne, ilaç, ışın, elektrik gibi hiçbir harici etki kullanılmadığı için hiç bir risk taşımamaktadır. Bu özellikleri sayesinde hamileliğinin dokuzuncu ayına gelmiş bayanlarda bile verimli ve yan etkisi olmadan uygulanabilmektedir. Yaş farketmeksizin hipertansiyon, şeker, kronik rahatsızlıklar gibi her türlü hastalığa sahip kişilerde GTOS Terapi uygulamalarının hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.

GTOS Terapi hangi durumlarda başarı sağlıyor?

Bel ağrısı, omurgadaki çevresinde meydana gelen ağrılar, belden bacağa doğru yayılan ağrılar veya mekanik sorunlardan dolayı meydana gelen kronik bel ağrılarında güvenle GTOS terapi seansları uygulanmaktadır.

Bir kasın içinde gergin ya da sertlik hissi uyandıran bir noktanın varlığı şeklinde tanımlanan kas ağrıları, geceleri yeterince uyumuş olmanıza rağmen sabah kalktığınızda sanki tüm gece hiç uyumamışçasına yorgun hissettiren ağrılar gibi yaşam kalitesini ciddi manada düşüren boyun ve sırt bölgesi ağrılarında GTOS terapi ile başarı sağlanacaktır.

Boyun ağrıları ya da boyundan kollara kadar yayılan ağrı ve uyuşma durumlarında da güvenle uygulanmaktadır.

Spor aktivitelerinden veya çalışma koşullarından kaynaklı olarak ortaya çıkabilen kas ağrılarında GTOS terapi güvenle uygulanarak memnuniyet sağlayacaktır.

Fizyomax‘ın GTOS Terapi ile kullandığı yöntemler ve teknikler, sebebi belli olmaksızın boyun ve kolda ağrı, hareket kısıtları (boynun sağa sola döndürülmesindeki kısıtlar, kolun hareketlerinde ağrı veya hareket engeli), bacaklara yayılan ağrılar gibi durumlarda rahatlatıcı etki gösterecektir.

Yazar Hakkında

Gtos Terapi Uzmanı ve Gtos Terapi Eğitmeni olan Fizyoterapist Esra Kepez, 4 yıllık lisans mezuniyetinin ardından pilates konusunda uzmanlaşmıştır. Fizyomax Sağlıklı Yaşam Merkezi'nin kurucusudur. Fizyoterapist eşliğinde aletli pilates eğitimleri vermektedir.

Leave Comment